Ciekawe rozwiązanie łączące bezpieczeństwo i nowe technologie zaproponowała firma ROOST. Dzięki  Roost Smart Battery  klasyczne czujki autonomiczne zasilane bateriami 9V uzyskują nowe życie. Można by nawet napisać e-życie :). Co raz częściej możemy usłyszeć o internecie rzeczy, inteligentnych dom (budynkach), gdzie różne urządzenia, przedmioty codziennego użytku komunikują się z internetem dając dzięki temu nowe możliwości ich wykorzystania. Podobnie jest w tym przypadku. Urządzenie Roost Smart Battery umieszczane ma być w czujce autonomicznej w miejsce standardowej baterii 9V. Roost-Battery-Insert-Smoke-Alartm

Rozwiązanie to pozwoli na podłączenie czujki do internetu dzięki czemu możliwe będzie odbieranie powiadomień z czujki poprzez telefon z systemem Android lub iOS. Premiera urządzenia planowana jest około połowy roku 2015. Produkt zawierać będzie baterię litowo-jonową, która wg producenta ma zapewnić działanie urządzenia przez okres 5 lat oraz odpowiedni moduł elekRoost-Batterytroniczny umożliwiający łączność bezprzewodową Wi-Fi. Czujka wyposażona w Roost Smart Battery będzie przekazywała użytkownikowi, poprzez urządzenie mobilne, sygnały o swoim zadziałaniu czy też o konieczności wymiany baterii, bez względu na to gdzie w danej chwili będzie się on znajdował.

Jest to ciekawa alternatywa w stosunku do zakupu nowych „e-czujek”, jeśli posiadamy już w swoim domu tego typu urządzenia nieposiadające możliwości podłączenia do sieci. Wg producenta, Roost Smart Battery będzie kompatybilne z czujkami dymu oraz detektorami CO (tlenku węgla) zasilanymi klasycznymi bateriami 9V. Pakiet bateryjny  będzie wymienialny, więc nie będzie konieczności zakupu całego urządzenia po wyczerpaniu baterii a tylko samego pakietu zasilającego.

Więcej informacji na stronie:roost-on-white

Zamknij